"Papieskie miasto w rękach entuzjasty Palikota!". Prawica alarmuje po zmianie burmistrza Wadowic

Mateusz Klinowski prawdopodobnie zostanie nowym burmistrzem Wadowic. Samorządowiec, były radny, znany jest z popierania legalizacji marihuany. Wiąże się go z Januszem Palikotem, choć jak sam zapewnia, dawno się od Twojego Ruchu odciął. "Papieskie miasto w rękach lewicowego entuzjasty Palikota" - alarmuje jednak Wpolityce.pl.

Według nieoficjalnych wyników nowym burmistrzem Wadowic będzie Mateusz Klinowski. Jak podaje KAI, w drugiej rundzie pokonał Ewę Filipiak z KWW Wspólny Dom, która burmistrzem była od 1994 roku.

Człowiek Zielonych i Palikota

"Papieskie miasto w rękach lewicowego entuzjasty Palikota i legalizacji marihuany" - alarmuje portal Wpolityce.pl. Klinowski po ukończeniu doktoratu pracuje w Katedrze Teorii Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest też magistrem filozofii.

Katolicka Agencja Informacyjna pisze, że 36-letni Klinowski to związany z lewicą aktywista polityczny, wykładowca prawa i zwolennik dopuszczenia do używania i posiadania marihuany. Starał się o start w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Zielonych, jednak nie zdołał jej zarejestrować.

"Mieszkańcy Wadowic odcinają się od papieża?"

"Były radny wadowicki kojarzony jest z Januszem Palikotem i jego partią, choć sam oficjalnie odcina się od tych powiązań" - podaje KAI. Na swoim blogu Klinowski przyznaje, że współpracował z szefem Twojego Ruchu, nim ten odzyskał mandat poselski. "Oszukali mnie Palikot i Nowicka" - pisał jednak później. Klinowski współtworzył Polską Sieć Polityki Narkotykowej.

Klinowski kandydował na stanowisko burmistrza Wadowic z ramienia stowarzyszenia "Inicjatywa Wolne Wadowice". Jego główne hasło kampanii wyborczej brzmiało "Zmień ze mną Wadowice na lepsze". Prawnik zapowiadał rozprawienie się z wadowickim "układem rządzącym". Na internetowym blogu aktywista określa swoją postawę jako" radykalny głos pokolenia JP2 z miasta, gdzie wszystko się zacięło".

"Czyżby mieszkańcy Wadowic także odcinali się od tego wszystkiego, co zaczęło się w Wadowicach?" - pyta dramatycznie Wpolityce.pl.

O machinie napędzanej przez sztaby wyborcze i spin doktorów przeczytaj w "Anatomii władzy" >>

Więcej o: