Kutz: Czuję się jak wieprz prowadzony do rzeźni. Czubaszek: Nie obchodzę świąt. Barszcz w kartonie i parówki [W TYGODNIKACH]

W tygodnikach wywiady idące na przekór politycznej poprawności. W "Newsweeku" Kazimierz Kutz o starości: "Czuję się jak wieprz prowadzony do rzeźni. Żyję, ale noże już ostrzą". W "Newsweeku" Maria Czubaszek: "Ja w ogóle świąt nie obchodzę. Kiedy ktoś jest głodny, to w lodówce są parówki". Oto okładkowe tematy najnowszych wydań "Newsweeka", "Wprost" i "Do Rzeczy".

ZOBACZ WSZYSTKIE OKŁADKI >>>

We "Wprost" wywiad z Marią Czubaszek. O świętach, choć mało świątecznie. - Ja w ogóle świąt nie obchodzę. U nas nawet stołu nie ma, więc nie ma przy czym usiąść. Piszę, siedząc po turecku. Kiedy ktoś jest głodny, to w lodówce są parówki i coś tam jeszcze. () Barszcz kupuję w kartonie, rybę solę i czasem znajoma z radia robi dla Karolaka sałatkę śledziową, której się brzydzę - mówi Czubaszek. - Nie jestem rodzinna. Już jako dziecko nie znosiłam świąt. Chciałam się urodzić sierotką Marysią, nikogo nie mieć. Nie cierpię rodziny - dodaje.

Tygodnik pisze też o polskich emerytach, którzy coraz częściej popełniają samobójstwa. "Jaka jest różnica między próbującym popełnić samobójstwo nastolatkiem a podejmującym decyzję o rozstaniu się z życiem seniorem? Seniorom zwykle się udaje" - czytamy. "Polscy seniorzy popełniają samobójstwo z biedy".

Więcej we "Wprost" >>>

W "Newsweeku" Kazimierz Kutz o starzeniu się. - Czuję się jak wieprz prowadzony do rzeźni. Żyję, ale noże już ostrzą. Skończyłem 85 lat. Jestem na tyle stary, żeby dać sobie już spokój, czyli pozostać w dołku - mówi w wywiadzie reżyser. - Starość jest okropna, obrzydliwa, nieestetyczna. Oznacza, że już nigdy nie będzie fajnie i że my już nigdy nie będziemy fajni - dodaje.

W numerze także reportaż o szeptuchach, czyli wiedźmach na Podlasiu oraz tekst o przegranej wojnie z dopalaczami.

Więcej w "Newsweeku" >>>

"Do Rzeczy" najnowszy numer promuje opowieścią o "łowcy Sowietów". "Zbigniew Lubieniecki historię swojej samotnej walki z Sowietami ukrywał przez kilkadziesiąt lat. Mówić o niej zdecydował się dopiero teraz" - zapowiada tygodnik.

W numerze znajdziemy także rozmowę z Joachimem Brudzińskim, który zdaniem "Do Rzeczy" "nie ma już konkurentów w walce o schedę po Jarosławie Kaczyńskim". Jest też wywiad z Januszem Korwin-Mikkem. "Czy te wybory przesuwają nas w kierunku Białorusi? Nie, na Białorusi wybory są uczciwe. Tu są fałszowane" - przekonuje europoseł.

"W Sieci" jak dotąd nie opublikowało zapowiedzi najnowszego numeru.

Więcej w "Do Rzeczy" >>>

"Wprost", "Polityka", "Do Rzeczy" i wiele innych. Sprawdź e-prasę na Publio.pl >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: