Rosyjskie okręty wojenne wpłynęły do kanału La Manche

Do kanału La Manche wpłynęła eskadra rosyjskich okrętów wojennych. Według informacji agencji Reuters mają tam przeprowadzać manewry wojskowe. Z kolei agencja AP podaje za ministerstwem obrony Rosji, że ćwiczenia odbywały się przez ostatni tydzień na Morzu Północnym.

Informację o ćwiczeniach w kanale La Manche podaje Reuters za rosyjską agencją państwową RIA Novosti, która powołuje się na biuro prasowe Floty Północnej.

Eskadra okrętów wojennych tego zespołu operacyjnego rosyjskiej marynarki, pod dowództwem niszczyciela rakietowego do zwalczania okrętów podwodnych Siewieromorsk, przepłynęła według informacji przez Cieśninę Kaletańską i znajduje się teraz w terenie morza otwartego w Zatoce Sekwańskiej. Oczekuje tam na ustanie sztormu.

Informacje te potwierdziło rosyjskie ministerstwo obrony. Podało jednak agencji AP, że ćwiczenia trwały przez ostatni tydzień na Morzu Północnym, a okręty wpłynęły do kanału tylko po to, żeby przeczekać sztorm. Eskadra składa się między innymi z niszczyciela, okrętu desantowego, holownika i tankowca.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: