Roman Giertych przewrotnie na Facebooku: "Urban głosował na PiS. Jego deklaracja realnie zwalcza PO?

"Urban jest zbyt inteligentny, aby nie wiedzieć, że jego deklaracja realnie zwalcza PO, a pomaga PiS. A więc to PiS od Urbana otrzymało na końcówce kampanii wsparcie? - pisze na Facebooku Roman Giertych, sugerując, że "Urban głosował na PiS?.

Były minister edukacji w swoim facebookowym wpisie twierdzi, że "Urban głosował na PiS". W ten sposób komentuje niedawne słowa Urbana na antenie TVN24. Były rzecznik rządu PRL stwierdził wówczas, że "w ostatnich wyborach (...) musiał głosować na Platformę, aby tylko przeciwko PiS-owi".

"Są dowody, że Urban wbrew swojemu oświadczeniu głosował na PiS" - pisze jednak przewrotnie Giertych. Jego zdaniem Urbanowi głoszenie nieprawdy jest nieobce, bo "służył imperium kłamstwa i jako rzecznik rządu wielokrotnie kłamał".

Co więcej, "jego pupil i wychowanek Miller zawiązał koalicję z PiS". Po trzecie, dodaje Giertych, "Urban jako zwolennik dechrystianizacji Polski wie, że droga ku temu wiedzie przez wspieranie PiS".

Ostatnim z argumentów prezentowanych przez Giertycha jest stwierdzenie, że oświadczenie powszechnie nielubianego Urbana "o głosowaniu na Platformę w sposób bezdyskusyjny pomaga PiS, a nie PO". "I ten ostatni argument jest najważniejszy" - stwierdza były lider LPR, zauważając, że "Urban jest zbyt inteligentny, aby nie wiedzieć, że jego deklaracja realnie zwalcza PO, a pomaga PiS. A więc to PiS od Urbana otrzymało na końcówce kampanii wsparcie, a nie Platforma" - kończy swój wpis Giertych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: