"Twój Ruch to nie lewica. PiS? Narodowy socjalizm". Palikot opisuje scenę polityczną

- Nie sytuuję się jako typowa lewica - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Janusz Palikot pytany o kolejny kongres zjednoczeniowy z SLD. Szef Twojego Ruchu podkreślał, że jego formacja to "partia zmiany".

Janina Paradowska zauważyła w Poranku Radia TOK FM, że po wyborach do sejmików wojewódzkich, w których SLD zebrało niemal 9 proc., a Twój Ruch w ogóle nie zaistniał, powraca problem (nieistniejącej) lewicy.

"My jesteśmy partią zmiany"

- Staram się uciekać od prostego podziału prawica-lewica - odparł Janusz Palikot, szef Twojego Ruchu i gość audycji. - W Polsce PiS jest partią lewicową, jeśli chodzi o program społeczny. Jest powiązany z nacjonalizmem, antysystemowością. W konsekwencji to daje narodowy socjalizm. SLD, do tej pory lewicowy społecznie, teraz w skutek wspólnej akcji z Kaczyńskim wszedł w antysystemowość - ocenił polityk. Gdzie należy więc umieścić jego formację? - My jesteśmy partią zmiany - stwierdził Palikot, dodając, że chodzi zwłaszcza o zmianę kulturową.

Paradowska zapytała jeszcze, czy Palikot jest gotów na kolejne rozmowy o zjednoczeniu lewicy. - Nie. Nie sytuuję się jako typowa lewica - uciął gość Poranka Radia TOK FM.

Więcej o: