Facebook zablokował konto Wojewódzkiemu. Za jedno słowo, którym podpisał zdjęcie z 11 listopada

Zdjęcie zakochanej pary na tle prawicowego Marszu Niepodległości obiegło internet. Umieścił je na swoim facebookowym profilu także showman i dziennikarz muzyczny Kuba Wojewódzki. Dodał jednak od siebie jedno słowo komentarza. Wystarczyło, by Facebook zablokował mu konto.

- Szczerze? Facebook mnie zablokował na trzydzieści dni. Dzięki, Mark Zuckerberg! Konto jest zablokowane, nie mogę dodawać postów - powiedział Kuba Wojewódzki w swoim ostatnim programie w telewizji TVN. Jego słowa przytacza serwis wirtualnemedia.pl .

Zakochana para i kontrowersyjny podpis

Administratorzy portalu społecznościowego podjęli taką decyzję najprawdopodobniej wskutek licznych zgłoszeń od internautów. Co ich tak oburzyło? Wojewódzki umieścił na swoim profilu zdjęcie z 11 listopada przedstawiające zakochaną parę siedzącą na dachu jednego z bloków na warszawskim Powiślu. W tle widać panoramę stolicy i uczestników Marszu Niepodległości zorganizowanego przez środowiska prawicowe.

Dziennikarz nie poprzestał jednak na publikacji samego zdjęcia. Podpisał je słowem "PEDAŁY". Wywołało to niezadowolenie wśród jego fanów. Zdjęcie z kontrowersyjnym podpisem zniknęło już z profilu Wojewódzkiego. Od 11 listopada nie pojawiają się też tam nowe wpisy.

 

Kontrowersyjny wpis z profilu Kuby Wojewódzkiego. Fot. facebook.com za: wirtualnemedia.pl

Miłość na tle rac i petard. Zobacz wyjątkowe zdjęcie z Marszu Niepodległości >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: