Zabił ją, bo zatańczyła z innym. Miss Hondurasu i jej siostra zastrzelone przez chłopaka

Na dwa dni przed rozpoczęciem konkursu Miss Świata 2014 znaleziono ciało poszukiwanej miss Hondurasu i jej siostry. Do morderstwa przyznał się jej zazdrosny chłopak.

19-letnia miss Hondurasu Maria Jose Alvarado i jej 23-letnia siostra Sofia Trinidad zostały zastrzelone. Do winy przyznał się chłopak Marii Alvarado, który wpadł w szał, kiedy zobaczył, jak na jego urodzinach tańczy z innym mężczyzną. Najprawdopodobniej razem z innym mężczyzną zakopał ciała w okolicy.

Kobiety zaginęły w czwartek 13 listopada. Ostatnio widziano je po wyjściu z imprezy w honduraskim regionie Santa Barbara, w samochodzie bez tablic rejestracyjnych - podaje BBC.

Leonardo Osorio, szef honduraskiego biura śledczego, powiedział, że ciała obu kobiet znaleziono we wsi Cablotales. - Jesteśmy w 100 proc. pewni, że to one - powiedział.

"Zbyt ufne"

Mieszkańcy Hondurasu są wstrząśnięci zbrodnią. Rodzina opowiada, że Maria Alvarado była skromną i rozsądną osobą. Marzyła o tym, żeby zostać dyplomatką, a pracując jako modelka wspierała finansowo ubogą rodzinę. - Była osobą prostą, skromną, zupełnie niewinną i zawsze szczerze uśmiechniętą - powiedział jeden z jej znajomych ze studiów.

Matka młodych kobiet przyznała też jednak, że były zbyt ufne i czasami nie były w stanie odpowiednio ocenić ludzi, z którymi przebywały.

W styczniu tego roku zamordowana została była miss Wenezueli Monica Spear i jej mąż Thomas Berry. Sprawcy przyznali się do winy i we wrześniu zapadł wyrok - spędzą w więzieniu co najmniej 24 lata.

Konkurs Miss Świata 2014 ma się rozpocząć 22 listopada w Londynie. Jego finał jest zaplanowany na 14 grudnia.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: