Charles Manson weźmie ślub w więzieniu. Z 26-latką. "Dostał oficjalną zgodę"

Charles Manson otrzymał oficjalną zgodę na zawarcie związku małżeńskiego - poinformowali kalifornijscy urzędnicy. 80-latek - odsiadujący wyrok dożywotniego więzienia za namawianie do morderstwa - poślubi 26-latkę, która od dawna odwiedzała go w więzieniu.

Zgoda została wydana przez urzędników hrabstwa Kings w stanie Kalifornia, gdzie przestępca odsiaduje wyrok. Manson będzie mógł wziąć ślub na terenie więzienia w Corcoran.

Wyrok śmierci

Manson był przywódcą sekty, nazywanej przez jej członków "rodziną". W 1969 roku kilkoro członków sekty za namową Mansona włamało się do domu w Beverly Hills i brutalnie zamordowało pięć osób. Wśród ofiar sekty była ciężarna aktorka i żona Romana Polańskiego - Sharon Tate.

W 1970 roku Manson został skazany na śmierć - wyrok po zmianie prawa stanowego zamieniono na dożywotnie więzienie. Wcześniej Manson wielokrotnie skazywany był za drobne przestępstwa - m.in. kradzieże i wyłudzenia.

Ślub z 26-latką

Urzędnicy stanu Kalifornia nie sprecyzowali w komunikacie, z kim Manson zamierza wziąć ślub. Jednak amerykańskie media już kilka miesięcy temu donosiły o związku przestępcy z 26-latką . Według doniesień, młoda kobieta od kilku lat odwiedza 80-letniego Mansona w więzieniu i jest nim zafascynowana.

Gdzie odbędzie się ceremonia?

Prawo stanu Kalifornia zezwala na zawieranie małżeństw w więzieniach - zwykle ceremonia odbywa się w pokoju przeznaczonym do odwiedzin, w więzieniu, w którym przebywa skazany. Jednak byłemu przywódcy sekty nie będzie przysługiwało prawo do tzw. rodzinnych wizyt, czyli na nocowanie w celi współmałżonka.

Manson wielokrotnie ubiegał się o przedterminowe zwolnienie z więzienia, jednak za każdym razem otrzymywał decyzję odmowną. Formalnie kolejny raz o zwolnienie będzie mógł ubiegać się w 2027 roku.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: