Jackiewicz o Hofmanie i kolegach: Mam nadzieję, że wrócą do PiS

- Mam nadzieję, że oczyszczą swoje dobre imię, wrócą do polityki, wrócą do PiS - powiedział w TVN24 europoseł PiS Dawid Jackiewicz. Odniósł się w ten sposób do wyrzucenia z partii Adama Hofmana, Mariusza Kamińskiego i Adama Rogackiego. Europoseł, który uczestniczył w feralnym locie do Madrytu, po raz pierwszy komentuje sprawę.

Jeszcze nie opadły emocje po ogłoszeniu wyników sondaży po wyborach samorządowych, a Dawid Jackiewicz już wyraża nadzieję na powrót kolegów do partii.

Europoseł liczy na powrót trójki

Dawid Jackiewicz podczas wieczoru wyborczego pokusił się o komentarz odnośnie kolegów wyrzuconych z partii.

- To wyjątkowo trudna sytuacja dla mnie. Znałem kolegów, którzy zostali wydaleni z partii. Chcę zachować wobec nich lojalność, niezależnie od tego, jaki błąd popełnili. Mam nadzieję, że oczyszczą swoje dobre imię, wrócą do polityki, wrócą do Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w tvn24 Dawid Jackiewicz, europoseł z PiS.

Polityk zastrzegł jednak, że jego partia "stoi na straży praworządności. - Wszystkie sprawy muszą zostać wyjaśnione. Co do tego nie ma wątpliwości - dodał europoseł.

Prezes nie widzi powrotu

PiS bardzo obawiał się skutków afery madryckiej . Po wyjściu na jaw nieprawidłowości w rozliczeniach za podróże służbowe Adam Hofman, Mariusz Kamiński i Adam Rogacki zostali usunięci z szeregów PiS. Jackiewicz, który też poleciał do Madrytu nie został zawieszony, bo udał się w podróż za prywatne pieniądze.

Po ogłoszeniu tych decyzji i wydaleniu posłów z PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nie widzi możliwości ich powrotu do partii. Prezes stwierdził jednak, że byli posłowie PiS zapewne utrzymają się w polityce.

Wygrana PiS

Szybkie i radykalne działanie Jarosława Kaczyńskiego miało stanowić przykład załatwiania takich spraw w partii. Prezes PiS porównywał tę sytuację ze sprawą ministra Sławomira Nowaka i krytykował PO. Sprawa była bardzo poważna. Afera madrycka, która wybuchła zaledwie kilka dni przed wyborami, mogła rzucić cień na działanie całej partii.

Dzień po głosowaniu jasne jest, że tak się nie stało. PiS, zgodnie z wynikami sondaży Ipsos, wygrał w wyborach samorządowych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: