"Mam nadzieję, że PKW nie ogłosi innych wyników, niż pokazał sondaż. To byłby skandal"

- Nie triumfujemy. Wiemy, że czeka nas gigantyczna praca - tak wygraną w wyborach samorządowych komentuje Zbigniew Kuźmiuk z PiS. Europoseł z niepokojem obserwuje komunikaty PKW. - Mam nadzieję, że to, co będzie ostatecznie ogłoszone, będzie bliskie sondażowi exit poll - mówił w TOK FM.

Sondaż opublikowany w wieczór wyborczy daje Prawu i Sprawiedliwości ponad 31 proc. głosów w wyborach do sejmików wojewódzkich. PO zajęła drugie miejsce.

Długo oczekiwane zwycięstwo cieszy polityków i sympatyków PiS. Ale z niepokojem oczekują na ogłoszenie ostatecznych wyników niedzielnego głosowania. Wygląda na to, że przyjdzie na to jeszcze trochę poczekać. Bo doszło do kilku awarii internetowego systemu liczenia głosów.

- Mam nadzieję, że to, co będzie ostatecznie ogłoszone, jeśli chodzi o sejmiki województw, będzie bliskie sondażowi exit poll. Mam nadzieję, że PKW nie ogłosi innych wyników, bo to byłby gigantyczny skandal - komentował w TOK FM Zbigniew Kuźmiuk z PiS.

Według europosła Prawa i Sprawiedliwości powyborczy sondaż jest miarodajny, bo "ludzie nie mają powodu wprowadzać ankieterów w błąd".

Rok pracy

Kuźmiuk zapewnia - "nie triumfujemy". - Wiemy, że czeka nas gigantyczna praca, która pozwoli przekonać do nas kolejne grupy wyborców.

Jak wyjaśnił, w zdobyciu sympatii wyborów pomoże strategia sprawdzona przed wyborami samorządowymi, czyli bardzo dużo spotkań z wyborcami.

Według politologa dr. Rafała Chwedoruka, PiS to pewny zwycięzca wyborów parlamentarnych. Choć jak mówił w TOK FM, trudno sobie wyobrazić, by ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zdobyło poparcie, które pozwoliłoby na samodzielne rządzenie.

Więcej o: