Hofman kupił produkty za 12 tys. zł, a talent shows manipulują widzami [W TYGODNIKACH]

"Wprost" rozlicza Adama Hofmana m.in. za zakupy "artykułów spożywczych" za 12 tys. zł. Tygodnik przedstawia też sylwetkę Andrzeja Dudy, który zostanie drugim człowiekiem PiS. Z kolei "Newsweek" ujawnia manipulacje programów typu talent show. Zapowiadamy okładkowe tematy najnowszych wydań "Wprost", "Newsweeka", "Do Rzeczy" i "wSieci".

ZOBACZ WSZYSTKIE OKŁADKI >>>

"Wprost" rozlicza posłów z wydatków na wyjazdy, telefony, taksówki. Podobno Ryszard Kalisz dużo wydaje na obiady, Adam Hofman zakupił "artykuły spożywcze" za 12 tys. zł, a Stanisław Łyżwiński ciężarówkę kartofli. Ponadto "Wprost" prześwietla Andrzeja Dudę - nowego kandydata PiS na prezydenta. Będzie również o ograniczeniach prędkości na trasach Pendolino.

Więcej we "Wprost" >>>

Tematem numeru jest mechanizm działania programów typu talent show. "Publiczności się wydaje, że głosuje i wybiera swojego kandydata" - powiedział "Newsweekowi" były juror programu Idol Robert Leszczyński. Tymczasem to manipulacja: telewizja nie promuje osób najbardziej utalentowanych, tylko tych, na których można najwięcej zarobić.

Więcej w "Newsweeku" >>>

W "Do Rzeczy" fragmenty książki "Alfabet Suworowa": "Gorbaczow wcale nie chciał zniszczyć Związku Sowieckiego. Wprowadzone przez niego pieriestrojka i głasnost nie miały na celu zatopienia tego państwa. Przeciwnie - miały je uratować. System sowiecki w latach 80. był już jednak tak niewydolny, że nic nie dało się zrobić".

Więcej w "Do Rzeczy" >>>

W tygodniku "wSieci" spekulacje na temat roli szefa CBA w aferze taśmowej. "Czy to on stoi za obaleniem rządu Donalda Tuska?" - pyta tygodnik. Ponadto, podsumowanie 11 listopada w tekście "Dwa marsze - dwie Polski": "Między prezydenckim marszem Razem dla Niepodległej a Marszem Niepodległości zorganizowanym przez narodowców jest przepaść. Socjologiczna, kulturowa, energetyczna, ideowa. Jakby nie o tę samą Polskę chodziło" - piszą autorzy.

Więcej w "wSieci" >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: