USA: Dwie osoby uwięzione na platformie, zwisającej z budynku One World Trade Center [WIDEO]

Amerykańskie media podają, że mężczyźni, którzy zostali uwięzieni na platformie, myli wcześniej okna na najwyższych piętrach One World Trade Center. W pewnym momencie konstrukcja obsunęła się o kilkanaście metrów i przechyliła o ponad 70 stopni. Na miejscu niemal natychmiast pojawili się strażacy, którym udało się już ściągnąć pechową załogę.

One World Trade Center ma 105 pięter wysokości. To jeden z czterech wieżowców w Nowym Jorku, będących częścią kompleksu, który powstanie w miejsce zniszczonych podczas zamachu 11 września 2001roku wież WTC.

Platforma, na której przebywali uwięzieni pracownicy, była przechylona o ponad 70 stopni. Na szczęście skończyło się na strachu i strażakom udało się już wciągnąć mężczyzn z powrotem.

"Nie miałbym żadnych obaw, gdyby mój syn pracował w wieży pierwszej"

WTC One będzie najwyższym budynkiem całego kompleksu, który ma być ukończony do roku 2020. Budowa wieżowca trwała 8 lat i pochłonęła 3,9 mld dolarów. Rozpoczęto ją po długotrwałych sporach politycznych, finansowych i prawnych, które w pewnym okresie groziły, że budynek w ogóle nie powstanie.

Architekt nadzorujący budowę biurowca T.J. Gottesdiener oświadczył, że wieżowiec został zbudowany ze wzmocnionego stalą betonu, co powoduje, że jest w najwyższym możliwym stopniu wytrzymały. Klatki schodowe zbudowano z utwardzonego i zbrojonego betonu oraz znacznie je poszerzono, tak aby umożliwić dostęp strażakom podczas ewentualnej ewakuacji ludzi. - Jeżeli mój syn powiedziałby mi, że dostał pracę w wieży nr 1, to nie miałbym żadnych obaw - podkreślił Gottesdiener.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: