Miłość na tle petard i rac. Wyjątkowe zdjęcie z Marszu Niepodległości [ZOBACZ]

Warszawa spowita dymem z odpalonych przez narodowców rac. Jasno oświetlony Pałac Kultury, wieżowce... Dołem idzie ?Armia Patriotów? z Marszu Niepodległości. A to wszystko obserwuje z dachu para obejmujących się zakochanych. I choć są tak blisko wydarzeń, tak naprawdę są gdzie indziej...

Tegoroczny Marsz Niepodległości tradycyjnie zapamiętamy zapewne głównie z powodu zamieszek i bójek, które mu towarzyszyły. Jest jednak zdjęcie, które może stać się jednym z pozytywnych symboli Dnia Niepodległości.

"Rób miłość, nie wojnę"

Oto na dachu jednego z bloków na warszawskim Powiślu siedzi zakochana para. Chłopak w niebieskiej kurtce obejmuje swoją dziewczynę. W dole, wiaduktem mostu Poniatowskiego, idzie tłum ludzi uczestniczących w Marszu Niepodległości zorganizowanym pod hasłem "Armia Patriotów". Przed parą rozpościera się imponująca panorama miasta.

Ale oni zdają się w ogóle nic nie zauważać. Są tylko oni i nic więcej. W kontekście zamieszek, do których doszło w Warszawie, to zdjęcie można by zatytułować znanym hasłem "Rób miłość, nie wojnę". Autorem fotografii jest Paweł Supernak z Polskiej Agencji Prasowej.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: