Kamiński, Hofman i Rogacki na trzech delegacjach podpisywali listę i wychodzili ze spotkań [PISMO SEKRETARZA]

Posłowie PiS, którzy zostali dzisiaj zawieszeni w prawach członków partii, nie po raz pierwszy występowali jako polska delegacja parlamentarna. Jak wynika z informacji przesłanej przez sekretarza Zgromadzenia, Hofman, Kamiński i Rogacki trzykrotnie opuścili spotkanie zaraz po podpisaniu listy obecności.

Sekretarz generalny Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Wojciech Sawicki skierował pismo w sprawie posłów PiS do Andrzeja Halickiego, który pełni funkcję przewodniczącego Delegacji Parlamentarnej RP do Zgromadzenia.

Jak wynika z pisma, Sawicki przedstawia informacje na ten temat na wyraźną prośbę Halickiego.

"Podczas spotkania 30 października 2014 roku w Madrycie Pan Mariusz Kamiński był obecny tylko rano. Panowie Adam Hofman i Adam Rogacki zarejestrowali się (podpisali listę) na spotkaniu późnym popołudniem, około 16.45. Odmówili przyjęcia materiałów dotyczących tego spotkania oferowanych przez Sekretariat i opuścili budynek Parlamentu, nie wchodząc do sali spotkań" - pisze Sawicki.

Dwa inne spotkania

Sekretarz generalny informuje też o dwóch innych spotkaniach, na które przybyła delegacja trzech posłów. 12 grudnia 2013 roku w Paryżu oraz 27 i 28 maja 2013 roku w Izmirze wszyscy trzej panowie zarejestrowali się w Sekretariacie na początku spotkania i opuścili salę krótko po rozpoczęciu meetingu.

W przypadku dwudniowego spotkania zarejestrowali się oni rano 27 maja i nie wrócili ani tego, ani następnego dnia. "Podczas swojej obecności na spotkaniu żaden z nich nie zabrał głosu i nie brał udziału w dyskusji" - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: