Znamy tytuł najnowszej części "Gwiezdnych Wojen"

Siódma część sagi Gwiezdne Wojny już budzi emocje, choć jej premiera odbędzie się dopiero za rok. Walt Disney Pictures podał, jaką nazwę będzie nosiła pierwsza część trzeciej trylogii: "Star Wars: The Force Awakens".

Akcja "The Force Awakens" rozgrywać będzie się około 30 lat po wydarzeniach z "Gwiezdnych Wojen - część VI Powrót Jedi".

Siódma odsłona sagi science fiction

Informacja została podana tuż po zakończeniu zdjęć w Pinewood Studios, na obrzeżach Londynu. Pewna jest także data premiery filmu. Jest ona przewidziana na drugą połowę grudnia 2015 roku.

"Star Wars: The Force Awakens" został wyreżyserowany przez JJ Abramsa, który wcześniej m.in. nakręcił film "Star Trek. W ciemności".

Wcześniejsze części

Pierwszy film z serii ukazał się w 1977 roku i nosił tytuł "Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja". Kolejna weszła na ekrany kin w 1980 roku. Były to "Gwiezdne wojny: część V - Imperium kontratakuje" Trzy lata później ukazały się "Gwiezdne wojny: część VI - Powrót Jedi"

W 1999 mieliśmy okazję oglądać "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo". W 2002 roku ukazały się "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów", a w 2005 roku "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Jak Twoim zdaniem powinien brzmieć polski tytuł filmu?
Więcej o: