Rozbawieni terroryści z IS szykują się do handlu niewolnicami. "Za swoją kupię sobie pistolet" [WIDEO]

- Dziś mamy dzień targu niewolnic. Dziś z woli Boga każdy weźmie to, co chce - słychać na nagraniu umieszczonym w serwisie YouTube. Słowa wypowiada bojownik Państwa Islamskiego (IS), który przechadza się między swymi kompanami, szykującymi się na handel jazydzkimi dziewczynkami.

"Przysięgam, szukam dziewczynki. I mam nadzieję, że jakąś znajdę", "Dziś jest dzień targu niewolnic i każdy będzie mógł odebrać swoją dolę", "Gdzie jest moja jazydzka dziewczynka, gdzie ona jest?" - tak rozmawiają ze sobą, wyraźnie rozbawieni, bojownicy Państwa Islamskiego na nagraniu wykonanym przez jednego z nich. O sprawie pisze "The Independent" .

 

"Chcę za jedną trzy papiery"

Akcja filmu rozgrywa się, jak to określają sami terroryści, w "dniu targu niewolnicami", podczas którego odbywa się handel jazydzkimi dziewczynkami uprowadzonymi przez Państwo Islamskie. Jazydzi są iracką mniejszością mówiącą językiem kurdyjskim. Wyznają religię powstałą w XII wieku z połączenia wierzeń indoirańskich, judaizmu, nestorianizmu i islamu. Sunniccy islamiści uważają ich za czcicieli diabła i prześladują ich.

- Ktokolwiek chce sprzedać swoją niewolnicę, ktokolwiek chce ją podarować komuś w prezencie, ma do tego pełne prawo - słyszymy na filmie. - Ja chcę sprzedać moje niewolnice. Chcę 3 banknoty (prawdopodobnie jeden "banknot" to 100 dolarów) za sztukę. Chyba że któraś ma niebieskie oczy; wtedy cena wzrośnie - mówi jeden z bojowników. Dlaczego chce sprzedać dziewczynkę? - Kupię sobie za nią pistolet - deklaruje.

Czemu publikują takie filmy?

Z rozmów terrorystów wynika, że dziewczynki, którymi handlują, mają najwyżej kilkanaście lat. - Rzeczą, która zwraca uwagę, jest to, że przeważnie w wypadku takich nagrań powinny one działać na niekorzyść terrorystów, a ci jednak decydują się na ich publikację. Wydaje się, że mają one w ich mniemaniu pokazać ich siłę i udowodnić, że dobrze jest być w szeregach Państwa Islamskiego - uważa Charlie Winter z Quilliam Foundation, która sprzeciwia się działaniom ekstremistycznym.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o: