Paweł Graś: "Rezygnuję z mandatu poselskiego". Kto zajmie jego miejsce w Sejmie?

- Niestety, po tych kilkunastu latach będę musiał pożegnać się z mandatem parlamentarzysty - powiedział w Radiu RMF FM Paweł Graś. Polityk PO zostanie niedługo doradcą Donalda Tuska w Brukseli i stąd taka decyzja.

Paweł Graś w administracji Tuska odpowiedzialny będzie m.in. za kontakty z europejskimi partiami. W związku z pracą w strukturach unijnych musi zrzec się wszystkich funkcji krajowych.

- Niestety, po tych kilkunastu latach oczywiście będę musiał pożegnać się z mandatem parlamentarzysty i funkcją w kancelarii premiera - mówił w radiu. Graś jest również sekretarzem generalnym PO - jedną z najważniejszych osób w partii - jednak nie wie jeszcze, kiedy złoży to stanowisko. - To zależy od pani premier. To będzie jej decyzja - stwierdził.

Za Pawła Grasia do Sejmu wejdzie kolejny kandydat PO z okręgu chrzanowskiego - Robert Maciaszek. Pełni on teraz funkcję zastępcy burmistrza ds. społecznych Chrzanowa. Jeśli Maciaszek nie przyjmie mandatu, to przypadnie on kolejnemu na liście Andrzejowi Saternusowi.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: