86 tys. zdjęć na komputerze Wojciecha G. Dziennikarka z Dominikany: "Widziałam tam dzieci w wyzywających pozach"

- Niektóre zdjęcia przedstawiały dzieci w stringach, w strojach gladiatorów i w różnych wyzywających pozach - komentuje zdjęcia znalezione na komputerze Wojciecha G. dominikańska dziennikarka Alicia Ortega Hasbun w rozmowie z TVN24. Dodała, że prokuratorzy z Dominikany chcą wziąć udział w polskim procesie.

- Prokuratorzy chcą reprezentować ofiary najlepiej jak potrafią. Chodzi też o to, by w razie potrzeby odpowiedzieć na ewentualne pytania - komentuje decyzję dominikańskiej prokuratury Alicia Ortega Hasbun w rozmowie z TVN24 .

Dodała też, że gdyby oni decydowali, to proces toczyłby się na Dominikanie. - Ale ponieważ Wasz kraj nie dokonuje ekstradycji swoich obywateli, musimy pogodzić się z procesem w Polsce - tłumaczy.

86 tysięcy zdjęć i nagrań dzieci

Dominikańscy prokuratorzy znaleźli 86 tysięcy zdjęć i filmów na komputerze Wojciecha G. Śledczy przypuszczają, sądząc po ozdobach na ścianach, że zostały wykonane na plebanii w Juncalito. Na żadnym z nich nie ma twarzy podejrzanego.

Dziennikarka miała dostęp do niektórych ze zdjęć. - Niektóre przedstawiały dzieci pozujące w stringach - mówi Hasbun. - Znaleźli też zdjęcia dzieci w strojach gladiatorów i w różnych wyzywających pozach - dodaje.

"Powinien dostać dożywocie"

Hasbun podkreśliła, że mieszkańcy Dominikany domagają się najwyższej kary. Dodała, że 12 lat, które grożą Wojciechowi G., to za mało. Według niej, mieszkańcy Juncalito chcą, by dostał dożywocie.

- To potworna sprawa. Co najmniej siedmioro dzieci zgłosiło się do władz, by opowiedzieć o wykorzystywaniu. Cała społeczność Juncalito jest wstrząśnięta czynami tego człowieka - mówi Hasbun. - Liczymy na sprawiedliwość. Także dla tych małych dzieci, które przecież były siłą prowadzone do kościoła przez rodziców, gdy ci nie wiedzieli, że ich synowie są tam molestowani - dodaje.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: