Wielki sukces. Polak z tytułem Master Sommelier. Na świecie jest tylko 220 takich osób

Adam Pawłowski, jako pierwszy Polak w historii, zdobył tytuł Master Sommelier. Tym samym dołącza do światowej elity liczącej w tej chwili zaledwie 220 osób. Pan Adam o swoim sukcesie poinformował na Facebooku.

Adam Pawłowski był jedynym spośród kilkudziesięciu znawców wina z całego świata, któremu udało się w tym roku zdać egzamin - cały proces ubiegania się o tytuł Master Sommelier jest bowiem żmudny i skomplikowany.

Prestiżowy certyfikat nadaje Court of Master Sommeliers . Są cztery poziomy, które trzeba zaliczać jeden po drugim. Na każdy z tych poziomów składają się kursy i egzaminy. Aby w ogóle przystępować do kolejnych testów, trzeba nie tylko mieć wiedzę, ale także duże, kilkuletnie doświadczenie. Po zaliczeniu czwartego poziomu otrzymuje się tytuł Master Sommelier.

Prestiżowy tytuł

Adam Pawłowski jest dokładnie 220. osobą na świecie, która otrzymała tytuł. Od tej pory po nazwisku będzie mógł używać skrótu MS (Master Sommelier), który, jak zapewnia instytucja go nadająca, jest gwarantem jakości usług świadczonych przez sommeliera.

A tak pan Adam cieszył się z tytułu Master Sommelier

Post użytkownika Adam Pawlowski .

Więcej o: