Transfer do SLD. "To powinno zastanowić Kopacz. Zapomniała o firmach. Teraz koalicja z Sojuszem jest prawdopodobna"

- Przejście Wincentego Elsnera do SLD powinno być sygnałem dla Ewy Kopacz - uważa Anna Dąbrowska z "Polityki". Na swoim blogu przekonuje, że z obecnym wizerunkiem Sojuszu - partii otwartej na przedsiębiorców - koalicja PO-SLD staje się prawdopodobna.

Dąbrowska na swoim blogu na Polityka.pl komentuje wczorajsze wejście Wincentego Elsnera do klubu SLD. Dawny poseł Twojego Ruchu w Sejmie zajmował się kwestami przedsiębiorców. Zdaniem dziennikarki "Polityki" on ma być twarzą lewicy, która zajmuje się losem małych firm.

"Programowo SLD do tej pory nie miała wiele wspólnego z liberalizmem gospodarczym, ale warto przecież zagospodarować rozczarowanych Palikotem drobnych przedsiębiorców, którzy dowieźli mu tak dobry, choć już zmarnowany wynik w ostatnich wyborach" - zauważa publicystka.

"Kopacz to powinno zastanowić"

Zdaniem Dąbrowskiej ten ruch Sojuszu Lewicy Demokratycznej to sygnał dla premier Ewy Kopacz. Bo ta - jak zauważa dziennikarka - zupełnie zapomniała o przedsiębiorcach i "liberalnym gospodarczo obliczu PO". "Prospołeczny wizerunek, kreowany przez nową premier i otwartego na przedsiębiorców Leszka Millera, czyni przyszłą koalicję z SLD - jeśli szabel PSL nie wystarczy - bardzo prawdopodobną" - puentuje publicystka.

Cały jej wpis na stronach tygodnika "Polityka".

Więcej o: