Ekipa "Miasta 44" pomaga 3-letniemu Krystianowi choremu na neuroblastomę. W akcję włączają się kolejne gwiazdy

"Wszyscy możecie być bohaterami. Wystarczy, że posłuchacie swoich serc!" - piszą na Facebooku twórcy filmu "Miasto 44". Filmowa ekipa namawia w ten sposób do pomocy 3-letniemu Krystianowi Polkowskiemu, który walczy ze złośliwym nowotworem - neuroblastomą. Do akcji przyłączyło się wiele gwiazd filmu i telewizji.

"My, cała ekipa "Miasta 44" wraz z ogromną grupą przyjaciół, postanowiliśmy pomóc w walce o życie 3-letniemu chłopczykowi, Krystianowi Polkowskiemu, który choruje na jeden z najbardziej złośliwych nowotworów wieku dziecięcego: neuroblastomę" - brzmi apel filmowców i aktorów zamieszczony na Facebooku .

Zachęcają oni w ten sposób do wspierania fundacji, która zbiera środki na leczenie chłopca. Na ten cel przeznaczają m.in. różne przedmioty związane z filmem Komasy, wystawiając je na aukcjach, z których cały dochód idzie właśnie na ten szczytny cel.

"Zachęcamy również do wpłat niezwiązanych z licytacją. Pamiętajcie, że razem możemy więcej, a dla Krystiana każda złotówka to większa szansa na odzyskanie zdrowia" - dodają.

 

Organizatorzy podkreślają jednak, że nie chodzi im jedynie o pojedynczy przypadek Krystiana. "Pragniemy również nagłośnić ogromny problem, jakim jest w Polsce brak pełnego leczenia tego bezwzględnego nowotworu". Twórcy wyrażają więc nadzieję, że "akcja pomoże nie tylko Krystianowi, ale i innym polskim dzieciakom, dotkniętym tą chorobą".

W akcję poza ekipą "Miasta 44" zaangażowali się m.in. Krzysztof Materna, Marcin Dorociński, Michał Bajor, Maciej Stuhr, Paweł Królikowski, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski.

Więcej informacji można znaleźć na stronie poświęconej Krystianowi

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o: