Sobecka protestuje. Pisze list otwarty do Dworaka o równościowym spocie. "Promocja homoseksualizmu!"

- Spot "Najbliżsi obcy" Kampanii Przeciw Homofobii jest sprzeczny z konstytucją, społeczną moralnością i propaguje homoseksualizm - pisze Anna Sobecka z PiS w liście do Jana Dworaka, szefa KRRiT. Posłanka protestuje przeciwko emisji kampanii społecznej poświęconej związkom partnerskim w telewizji publicznej.

Anna Sobecka, posłanka PiS zasiadająca w Radzie Programowej TVP, postanowiła zaprotestować przeciwko emisji w telewizji publicznej spotu poświęconego związkom partnerskim "Najbliżsi obcy" wyprodukowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii. Napisała więc list otwarty do Jana Dworaka, szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

"Materiały filmowe promujące homoseksualizm"

Posłanka wskazuje, że spot jest "sprzeczny z konstytucją i wartościami chrześcijańskimi", które "powinny być respektowane" w mediach publicznych zgodnie z ustawą. Według polityczki materiał "godzi w podstawy moralności społecznej" i "wprowadza w błąd" opinię publiczną. "Pod pozorem dyskryminacji tzw. 'związków partnerskich' promuje się homoseksualizm" - przekonuje.

Bortnowska: Propagowanie homoseksualizmu jest jak propagowanie niebieskich oczu >>>

"Odnoszę wrażenie, że tego rodzaju kampanie społeczne mają być zasłoną dymną dla poważnych problemów, które nurtują Polaków" - ocenia Sobecka. I pyta, dlaczego w obliczu problemów finansowych TVP finansuje "materiały filmowe promujące homoseksualizm".

"Skoro jednak takie środki finansowe są, może lepiej byłoby przeznaczyć je np. na spoty informujące o ogromnych zagrożeniach, jakimi są: nadużywanie alkoholu i dopalacze" - kwituje posłanka.

Środowiska prawicowe sprzeciwiają się emisji równościowego sporu w Telewizji Polskiej. Przed siedzibą Krajowej Rady w Warszawie w poniedziałek odbył się nawet protest kilkuset osób. Manifestacja zorganizowana m.in. przez Prawicę RP oprotestowała przy okazji kary dla mediów ojca Tadeusza Rydzyka i ideologię gender.

Więcej o: