Ostachowicz na lodzie? "Takie jest życie...". Spotkanie z Putinem? "Pierwszym odbiorcą informacji był Lech Kaczyński" [10 CYTATÓW]

Jak wyglądało spotkanie z Putinem? Kto o nim wiedział? Co dalej z Sikorskim? Jaki los spotka Igora Ostachowicza? O tym wszystkim mówił w "Poranku Radia TOK FM" były premier Donald Tusk. Oto najlepsze cytaty z jego rozmowy z Jackiem Żakowskim.

O rzekomej propozycji rozbioru Ukrainy

" Na żadnym ze spotkań z prezydentem Putinem żadna tego typu propozycja nie padła " .

O wywiadzie Sikorskiego dla Politico

"Cała ta historia pokazuje, że pamięć ludzka bywa omylna" .

O konsekwencjach wystąpień b. szefa MSZ

"Sikorski, mówiąc, że pamięć go zawiodła, sprawę właściwie zamknął" .

O odpowiedzialności za słowo

"W polityce, a szczególnie w dyplomacji, pierwszą zasadą jest jak najwięcej wiedzieć i jak najmniej mówić. Nigdy odwrotnie" .

O rozmowach o Ukrainie w 2008 r.

"W każdej rozmowie pojawia się wątek geopolityczny, ale akurat w tym czasie, w 2008 r., Ukraina nie była głównym obiektem zainteresowania i z całą pewnością nie była tematem rozmów polsko-rosyjskich" .

O tym, kto wiedział o rozmowach z Putinem

"Żeby uspokoić opozycję: wszystkie spotkania tej rangi są odnotowywane, i to bardzo szczegółowo, na tzw. rozdzielniku. Pierwszym odbiorcą tych informacji i notatek jest także prezydent, w tym przypadku Lech Kaczyński" .

O wiarygodności Sikorskiego

"Nie mam powodu, aby kwestionować ostateczne wyjaśnienie Sikorskiego. Ono może jest mało atrakcyjne dziennikarsko, ale jest prawdziwe" .

O zaangażowaniu w polską politykę

" Jestem trochę zaskoczony domaganiem się, żebym raz na jakiś czas wracał na scenę . Szczególnie jak słyszę liderów opozycji. Miałem wrażenie, że komu jak komu, ale im sprawia przyjemność fakt, że nie jestem premierem" .

O (nie)byciu posłem

"Nie jestem zawodowym posłem. Złożyłem pismo informujące, że składam mandat poselski. Dlatego chciałbym podziękować moim dość licznym i wiernym wyborcom" .

O tym, że Igor Ostachowicz teraz został na lodzie

"Takie jest życie..." .

Więcej o: