Sikorski się skompromitował i powinien odejść z polityki [WASZYM ZDANIEM]

Sikorski powinien odejść - tak twierdzi większość z was. Z sondażu Gazeta.pl wynika, że według ponad połowy czytelników Radosław Sikorski skompromitował się na całej linii.

Radosław Sikorski, który wywołał zamieszanie wypowiedzią udzieloną serwisowi Politico.com, a następnie wycofał się ze swoich słów tłumacząc się zawodną pamięcią, stanął pod ostrzałem krytyki. Ewa Kopacz stwierdziła, że nie będzie tolerować takiego zachowania i rzekomo konsultowała z Donaldem Tuskiem odsunięcie go od stanowiska marszałka Sejmu, a Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o jego odwołanie. Przeczytaj opinie o zachowaniu Sikorskiego >>>

Zapytaliśmy was, co sądzicie o postępowaniu Sikorskiego i o tym, jak powinien zostać potraktowany. Okazało się, że ponad połowa uczestników sondy nie dopuszcza w tej sytuacji kompromisów - do dzisiaj do godz. 8:45, 52 proc., czyli 9619 osób, zgodziło się z opinią, że "Sikorski skompromitował się na całej linii: zarówno opowiadając w wywiadzie o spotkaniu Tuska z Putinem, wyniosłym zachowaniem na konferencji, jak i ostatecznym odwołaniem wszystkich swoich słów. Powinien odejść z polityki."

Spośród 18382 osób, które do rana zagłosowały w sondzie, 32 proc. (5839) stwierdziło z kolei, że nie ma pretensji do marszałka Sejmu. "To fakt, że Sikorski popełnił niezręczności, gafy i na koniec w nieudany sposób ratował sytuację, ale przeprosił. Powinien zostać na stanowisku marszałka Sejmu" - brzmiała odpowiedź.

Z umiarkowaną opinią zgodziły się 2924 osoby, czyli 16 proc. głosujących. Zgodzili się oni ze stwierdzeniem, że "Sikorski popełnił serię błędów, ale jego dziwne zachowanie i nagła zmiana zdania nie przekreślają jego dorobku jako szefa MSZ. Powinien stracić funkcję marszałka, ale pozostać w polityce - zasługuje na szansę odbudowania zaufania wyborców."

Zobacz wideo

Sondaż wciąż jest otwarty - zagłosuj!

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o: