Japończyk skazany za wydrukowanie pistoletu na drukarce 3D

28-letni Yoshitomo Imura z Kawasaki został skazany na dwa lata więzienia za wydrukowanie plastikowego pistoletu na drukarce 3D.

Były pracownik naukowy Instytutu Technologicznego w Shonan jest oskarżony o złamanie przepisów dotyczących posiadania i produkowania broni, informuje The Japan News .

Imura pierwszym skazanym za drukowanie broni

Według japońskiej prokuratury Imura w zeszłym roku wydrukował co najmniej dwa plastikowe pistolety, które były sprawne. Jest pierwszą osobą, która została skazana za wydrukowanie broni.

Imura został aresztowany w maju po umieszczeniu w internecie filmów i zdjęć z druku broni. Policja skonfiskowała pięć plastikowych pistoletów z jego domu w Kawasaki.

Sędzia: "Występek szczególnie błędny"

Według sędziego występek Imury był szczególnie "błędny", bo jego metoda produkcji broni mogła być łatwo naśladowana, a procedura została rozpowszechniona w internecie. - Obnosił się ze swoją wiedzą i tym samym próbował osłabić kontrolę broni - powiedział sędzia.

Film zamieszczony przez Imurę w sieci przed rokiem pokazuje etapy tworzenia plastikowego pistoletu "Zig Zag". Broń jest w stanie wystrzelić sześć kul .38 Special (9 na 29 mm), jak podaje portal Wired .

To nie pierwsza wydrukowana broń

Imura jest pierwszym skazanym, ale nie jest pierwszą osobą na świecie, która wydrukowała broń. Pierwszy sprawny pistolet wydrukowany na drukarce 3D został zaprezentowany w 2013 roku przez Defense Distributed.

To alternatywna organizacja z Teksasu projektująca broń, która wcześniej wyrażała poparcie dla Imury.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: