Wipler: Korwin-Mikke będzie kandydował na prezydenta Polski

Przemysław Wipler stwierdził, że jeśli tylko Janusz Korwin-Mikke będzie sobie tego życzył, będzie kandydatem KNP na prezydenta. ?To jest oczywista kandydatura?

Przemysław Wipler, wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy, stwierdził w porannej rozmowie w RMF FM, że Janusz Korwin-Mikke jest "oczywistym" kandydatem KNP na prezydenta. - To jest oczywista kandydatura, jeżeli tylko będzie sobie tego życzył, będzie jak najbardziej naszym kandydatem na prezydenta Rzeczpospolitej - powiedział zapytany o kolejne wybory prezydenckie.

- Mam taką nadzieję, że będzie kandydował, przy bardzo niewyrazistym kandydacie Prawa i Sprawiedliwości będzie miał szanse zdobyć bardzo dobry wynik - powiedział pod koniec rozmowy. Zapytany o to, czy będzie w takim razie drugi, odpowiedział: - Będzie miał bardzo dobry wynik.

Kandydat na prezydenta Warszawy

Wipler potwierdził dziś, że będzie kandydatem na prezydenta Warszawy. Jeszcze do nie dawna z ramienia KNP o stanowisko ubiegał się Jacek Wilk.

Post by Przemysław Wipler .

- Poprzedni kandydat był wybrany w ramach procedur ogólnokrajowych, czyli miał poparcie naszych kolegów z komitetu politycznego - tłumaczył w RMF FM Wipler. - Po ludzku rzecz biorąc, to się stało, że my zarejestrowaliśmy trzecią największą drużynę w Warszawie. Mamy trzecią pod względem zarejestrowanych radnych drużynę Warszawy i ci ludzie powiedzieli, że potrzebują kogoś, kto jest bardzo rozpoznawalny, a nie buduje rozpoznawalność na tej kampanii - dodał.

Zapytany o to, czy jego rozpoznawalność nie wynika głównie z oskarżeń o wdanie się pod wpływem alkoholu w bójkę z policją, przyznał, że ma to swój udział. Dodał jednak, że bójki nie było, ale policja nie pozwala mu na ujawnienie nagrania z wydarzenia.

Program KNP bez zmian

Prowadzący zapytał też o program KNP, który ma się nie zmienić. - Chcemy radykalnego obniżenia kosztów pracy, uwolnienia Polaków od haraczu na ZUS, który - jak już Najwyższa Izba Kontroli w chwili obecnej mówi - zbankrutuje - wymieniał, dodając, że potrzebne będą zmiany w konstytucji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o: