Przemysław Wipler powalczy o prezydenturę Warszawy. Zaskakująca zmiana planów Kongresu Nowej Prawicy

Zaledwie na miesiąc przed wyborami samorządowymi partia Janusza Korwin-Mikkego zmienia swojego kandydata na prezydenta Warszawy - donosi portal Politykawarszawska.pl. Jacka Wilka w walce o ratusz zastąpić ma Przemysław Wipler.

"Gambit Nowej Prawicy" - pisze o decyzji, która miała zapaść na niedawnym konwencie partii, portal Politykawarszawska.pl . Choć informacja o kandydaturze Wiplera nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona (ma się to stać w czwartek), poseł na Twitterze nie zaprzeczył tym doniesieniom. Wręcz przeciwnie - w dyskusji z blogerką Kataryną zapewnia, że "powalczy" o wynik lepszy od kandydata PiS Jacka Sasina.

Mocna pozycja w partii

Dlaczego Wipler zastąpił Wilka? Z całą pewnością to skutek jego rosnącej pozycji w partii - przypomnijmy, że w niedzielę poseł został ogłoszony "pierwszym wiceprezesem" ugrupowania , detronizując pełniącego tę funkcję dotychczas Artura Dziambora. Politykawarszawska.pl zwraca jednak uwagę, że Wipler nie zostałby pewnie kandydatem, gdyby nie zmiana statutu partii - od niedzieli to nie centralna Rada Główna, ale lokalne oddziały wyłaniają osoby, które walczyć będą w samorządowej kampanii. To właśnie warszawscy działacze postanowili w ostatniej chwili zamienić Wilka na Wiplera.

"Odczuwam, jak wygląda prezydentura Hanny Gronkiewicz-Waltz"

Warto przypomnieć, że Wipler myślał o prezydenturze już w 2013 roku, podczas zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Był wtedy jeszcze liderem założonego przez siebie stowarzyszenia "Republikanie".

- Jestem posłem warszawskim, mieszkam w Warszawie. Na co dzień odczuwam, jak wygląda prezydentura Hanny Gronkiewicz-Waltz - mówił w radiowej "Trójce" w lipcu . Teraz będzie miał szansę rzucić wyzwanie pani prezydent.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o: