ŻW: Zatrzymano 6 żołnierzy podejrzanych o handel narkotykami

Żandarmeria zatrzymała kilku żołnierzy prawdopodobnie za handel narkotykami - taką informację dostaliśmy na Alert24. Rzecznik komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej potwierdził, że chodzi o sześciu żołnierzy i dwójkę cywilów.

Akcje wspólnie przeprowadziła żandarmeria, policja i straż graniczna. undurowi są podejrzani o handel narkotykami i psychotropami.

Dochodzenie trwało kilka miesięcy

Zatrzymania poprzedzone były czynnościami prowadzonymi od kilku miesięcy przez Oddział Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu w sprawie nielegalnego obrotu środkami odurzającymi na terenie jednostek wojskowych województwa lubuskiego. Po przeszukaniu miejsc zamieszkania i pełnienia służby podejrzanych, ujawniono i zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających.

- Zatrzymania osób zajmujących się handlem narkotykami to już kolejne w tym roku skuteczne rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej przez Żandarmerię Wojskową - informuje ppłk Paweł Durka, rzecznik komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej. Tyle że tym razem do zatrzymań doszło w jednostkach wojskowych w Zielonej Górze i Międzyrzeczu. Śledztwo w sprawie prowadzi Oddział Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu pod nadzorem Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania i udzielania narkotyków.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: