Minister: Znajdziemy większość ws. konwencji. Dąbrowska: Ona już jest! Przestańcie kłamać i skończcie ten żenujący spektakl

Minister sprawiedliwości w TOK FM zapewnił, że partia rządząca "znajdzie większość", żeby ratyfikować w Sejmie konwencję antyprzemocową. Teraz punktuje go dziennikarka "Polityki" Anna Dąbrowska: "Większość jest, trzeba tylko więcej odwagi" - pisze i wylicza dokładnie, ile głosów jest "za" ratyfikacją.

A chodzi o deklarację Cezarego Grabarczyka z TOK FM: - Byłem w sobotę na Kongresie Kobiet i przekonywałem, że znajdziemy większość, aby tę ustawę ratyfikującą konwencję przegłosować - mówił w rozmowie z Janiną Paradowską o konwencji ws. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. - Sądzę, że uda nam się uzyskać większość - dodał.

"Policzmy więc głosy: PO 202 + SLD 31 + TR 15. RAZEM: 248. Wystarczy głosów i kilka zostanie jeszcze w zapasie, w razie nagłych nieobecności" - wylicza teraz dziennikarka Anna Dąbrowska na blogu na Polityka.pl.

"Mówicie w kuluarach..."

Dąbrowska wytyka, że Platforma mówi w kuluarach, że sprawę konwencji trzeba odłożyć na "po wyborach samorządowych", bo to zostało obiecane ludowcom. "Mówią, że kampania samorządowa to jest czas, żeby rozmawiać o realnych problemach, które istnieją w samorządzie, w Polsce lokalnej, a nie o sprawach ideologicznych. Panowie posłowie, przemoc domowa to bardzo realny problem!" - pisze dziennikarka.

Na koniec Dąbrowska mocno wytyka: że czas, aby Platforma przestała być "zakładnikami proboszczów", przestała "kłamać w żywe oczy" i żeby w końcu "miała odwagę zakończyć ten żenujący spektakl z przesuwaniem głosowania".

Cały komentarz na stronie Polityka.pl.

Więcej o: