Sukces Kliniki Budzik! Kolejne dziecko wybudziło się ze śpiączki

Klinika Budzik zajmująca się dziećmi w śpiączce podała radosną informację. Budzik potwierdził wybudzenie kolejnego pacjenta! 14-latek był nieprzytomny przez trzy miesiące. Do placówki trafił we wrześniu. Teraz czeka go rehabilitacja.

Wielka radość i łzy. To, co czują rodzice i bliscy małych pacjentów Budzika, trudno opisać. Z wybudzenia pacjenta cieszą się wszyscy. Chłopiec był w śpiączce trzy miesiące.

Śpiączka po wypadku nad wodą

Niespełna 14-letni Mariusz w połowie lipca tego roku topił się w zbiorniku wodnym. Pod wodą był kilkanaście minut. Pomimo natychmiastowej reanimacji zapadł w głęboką śpiączkę.

Do Budzika trafił w połowie września. Jak podaje placówka na swojej stronie - zaczął robić niewiarygodnie szybkie postępy. Teraz, ku radości najbliższych i personelu Kliniki jest już w pełni wybudzony!

Mariusz jest już 12 pacjentem wybudzonym w Klinice Budzik.

Klinika Budzik dla dzieci w śpiączce została wybudowana przez Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?" Działa od lipca 2013 roku. W tym czasie wybudziło się w niej 12 pacjentów. Leczenie w Budziku jest całkowicie bezpłatne, jest finansowane ze środków NFZ przy wsparciu Fundacji "Akogo?". Przez cały okres leczenia w Klinice z dzieckiem bezpłatnie przebywa jego rodzic lub opiekun, który jest włączony w proces rehabilitacji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: