"Każde dziecko, nawet z gwałtu jest na wagę złota". Oksiuta kandyduje do Sejmiku z list Polski Razem

Na Twitterze znów zawrzało. Tym razem ciśnienie użytkownikom podniósł Krzysztof Oksiuta. Były poseł PO poinformował bowiem, że rozpoczyna spotkania z wyborcami, którzy są zainteresowani wyborami do Sejmiku w okręgu podwarszawskim. Na spotkaniu w Brwinowie poparcie dla jego kandydatury wyraził Jarosław Gowin, szef Polski Razem, który przystąpił do wyborczej koalicji z PiS-em.

Cztery lata po porażce Krzysztof Oksiuta postanowił znowu zawalczyć o mandat radnego sejmiku województwa mazowieckiego. I choć nigdy nie należał do polityków z pierwszych stron gazet zdołał wyrobić sobie swoją markę.

Homofobiczne wpisy

W ostatnim czasie zasłynął głównie swoimi wypowiedziami na Twitterze, gdzie np. składał specyficzne życzenia świąteczne: "Gejom z okazji świąt życzę znalezienia ładnych kobiet, które odczarują ich zagubienie seksualne". Polityk wykazał się również wiedzą z zakresu chemii:

"Antykoncepcja to chemia trująca organizm, a w konsekwencji przyszły płód, ale przede wszystkim eliminująca możliwość narodzin dzieci". Wymyślił też sposób, żeby polski naród nie wymierał: "Tylko wprowadzenie zakazu sprzedaży i stosowania medycznych środków antykoncepcyjnych uratuje Naród przed zagładą". Największym echem odbiły się jednak wpisy: "Mamy tak mały przyrost naturalny spowodowany przez kulturę feminizmu, że każde dziecko, nawet z gwałtu, jest na wagę złota. Jeśli mamy 200 gwałtów dziennie to nie oznacza, że tyle kobiet zostało zapłodnionych. Zostały zgwałcone często w wyniku własnej głupoty, a czasem na własne życzenie".

Po tym wpisie w związku z dyskusją na temat ratyfikacji przez Polskę Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej Krzysztof Oksiuta znów zawitał w polityce. - Jest kandydatem na liście Polska Razem, startuje z miejsca piątego - potwierdza w rozmowie z portalem gazeta.pl Jarosław Gowin.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: