Jak kobiety powinny prosić o podwyżkę? Nie prosić - to przepis szefa Microsoftu. "Wierzyć w system", bo to "dobra karma"

- Tu nie chodzi o proszenie o podwyżkę, ale o wiarę w to, że system da ci odpowiednią podwyżkę wraz z twoim stażem pracy - taką mądrością podzielił się podczas jednej z konferencji szef Microsoftu Satya Nadella.

Nadella podkreślił, że nieproszenie o podwyżkę to "dobra karma", dzięki której szef będzie miał świadomość, że ten pracownik jest godny zaufania i powinien mieć większą odpowiedzialność. Stwierdził to na konferencji dot. kobiet w branży technologicznej.

Po tym, jak został skrytykowany w mediach społecznościowych, szef Microsoftu zaczął wycofywać się ze swoich słów. W mailu do pracowników swojej firmy przekonywał, że uważa, iż kobiety i mężczyźni powinni dostawać takie same płace za identyczną pracę, którą wykonują. "A kiedy uważasz, że zasługujesz na podwyżkę, powinieneś o nią poprosić" - napisał.

Brytyjski "Guardian" zwraca uwagę, że prawie co trzeci pracownik Microsoftu to kobieta. Kobiety stanowią w tej firmie prawie 20 proc. zespołów inżynierskich i managementu.

Więcej o: