Irakijczyk zaprosił członków IS na herbatę. Zatrutą

Czterej bojownicy Państwa Islamskiego trafili do szpitala po tym, jak jeden z Irakijczyków zaprosił ich do siebie na herbatę. Jak się okazało, wcześniej mężczyzna dodał do napoju truciznę - podaje serwis Iraqi News.

Bojownicy IS byli w pobliżu dzielnicy al-Tajneed w Jalawla w Iraku. W pewnym momencie jeden z miejscowych zaprosił ich do siebie na herbatę. Jak się okazało - zatrutą. Nie jest jasne, kto później wezwał siły dżihadystów na miejsce, ale terroryści wtargnęli do domu Irakijczyka i zabrali swoich kolegów do szpitala polowego.

Iraqi News zwraca uwagę, że Jalawla to miejsce gwałtownych starć bojowników z irackimi siłami.

Brutalne prześladowania cywilów

Państwo Islamskie - IS - to organizacja walcząca o utworzenie na obszarze Bliskiego Wschodu muzułmańskiego kalifatu. Znana jest z brutalnego prześladowania cywilów, zwłaszcza mniejszości etnicznych. Obecnie pod jego kontrolą znajdują się znaczna część Syrii i Iraku.

W prowadzonej przeciwko dżihadystom misji w Iraku uczestniczą Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania. W Syrii bombardowania prowadzą USA w koalicji z siłami zbrojnymi pięciu państw arabskich: Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Bahrajnu i Jordanii.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o: