Władze PO nie odwołały Pawełka z funkcji skarbnika PO

Choć od wizyty w izbie wytrzeźwień minął tydzień, Łukasz Pawełek nadal pozostaje skarbnikiem PO. Biuro Krajowe partii poinformowało, że dymisja została złożona, ale sprawą wciąż nie zajęły się władze partii - donosi RMF FM.

Dokładnie tydzień temu Skarbnik PO Łukasz Pawełek zapowiedział, że zrezygnuje zarówno z funkcji skarbnika, jak również pełnomocnika finansowego PO w wyborach samorządowych. Wcześniej media doniosły, że pijany Pawełek trafił w nocy ze środy na czwartek do izby wytrzeźwień.

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami mediów na mój temat oświadczam, że złożę rezygnację z funkcji skarbnika PO RP i Pełnomocnika Finansowego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP" - napisał tydzień temu w krótkim oświadczeniu Pawełek.

Wersję wydarzeń opisywaną w mediach potwierdziła też posłanka PO Ligia Krajewska. - Pan Pawełek po prostu upił się zwyczajnie, jak to bywa często u młodych ludzi, którzy nie kontrolują swojego picia. Został znaleziony na ulicy i zawieziony na Kolską - powiedziała.

Jak ustaliło RMF FM , mimo złożenia dymisji, do tej pory decyzji o odwołaniu Pawełka nie podjął też sekretarz generalny Platformy Paweł Graś.

Pawełek jest skarbnikiem Platformy od października 2010 r. W kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 2011 r. był pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego PO. Z wykształcenia prawnik, z PO związany jest od początku jej istnienia - czytamy na stronie internetowej partii.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o: