"Azarow to VIP-uchodźca". Mieszka pod Moskwą w domu za 8,5 mln dolarów

Były premier Ukrainy Mykoła Azarow mieszka na elitarnym osiedlu "Monolit" 50 kilometrów od Moskwy, jak podaje były dziennikarz "Ukraińskiej Prawdy" Serhij Leszczenko. "W odróżnieniu od innych doniesień o domach korupcyjnych zbiegów ten przypadek jest potwierdzony dokumentami" - pisze.

Posesja Azarowów znajduje się na elitarnym osiedlu "Monolit" w wiosce Woronino, w okręgu moskiewskim, jak podaje Serhij Leszczenko na swoim blogu . Były dziennikarz "Ukraińskiej Prawdy" twierdzi, że tym razem zdobył dokumenty potwierdzające prawdziwe miejsce przebywania jednego z głównych "VIP-uchodźców", jak określa ludzi z otoczenia Wiktora Janukowycza.

"Mapę wywieszoną w punkcie kontrolnym do elitarnego osiedla sfotografowali dla mnie troskliwi ludzie" -.pisze Leszczenko. "Działka numer 35, zaznaczona jako własność Oleksija Azarowa - syna Mykoły Azarowa" - dodaje.

Post użytkownika ?????? ??????? .

400 metrów kwadratowych za 8,5 miliona dolarów

Według dokumentów, które zdobył Leszczenko, dom o powierzchni 400 metrów kwadratowych został sprzedany 21 marca tego roku, czyli miesiąc po wyjeździe Wiktora Janukowycza do Rosji. Właścicielem nieruchomości jest Eduard Fatchulin - teść syna Azarowa.

Dom w "Monolicie" o podobnej powierzchni można kupić już za 8,5 miliona dolarów, jak podaje rosyjska strona nieruchomości Versailles . Na terytorium osiedla są kompleks sportowy, korty tenisowe, boisko, basen, sauny. Są cerkiew, restauracje, supermarkety. Są przedszkola, szkoły. Ostatnio otwarto nawet filię najbardziej elitarnej szkoły w Moskwie im. Łomonosowa. "Mieszkańcy elitarnego osiedla "Monolit" stają się automatycznie członkami klubu angielskiego, a także moskiewskiego klubu "Monolit". Przed nimi otwiera się wspaniała perspektywa i wiele przywilejów" - zachęca reklama na stronie rosyjskich nieruchomości .

Ukraińscy "VIP-uchodźcy" w Rosji

Pozostali ludzie z otoczenia Janukowycza również prawdopodobnie znaleźli schronienie w Rosji. O prezydencie wiadomo tylko, że przybył do Moskwy 25 lutego i zamieszkał na przedmieściach. Jego syn Ołeksandr Janukowycz zarejestrował w maju tego roku w Petersburgu firmę holdingową "Arsenal-Invest", jak podaje ukraiński portal Zn.ua . Jednak Felix Dowżyn, który jest prezesem fabryki Arsenal, gdzie jest zarejestrowana spółka Janukowycza, odmawia komentarza na ten temat.

Były szef kancelarii premiera Janukowycza Andrij Portnow uciekł z Ukrainy 22 lutego, obawiając się o swoje życie - jak mówił rosyjskim mediom. Teraz prawdopodobnie mieszka w Moskwie i pracuje jako doradca w Gazpromie. Jednak rzecznik prasowy Gazpromu temu zaprzecza - podaje portal Euromaidanpress.com .

Ten sam portal podaje, że były prokurator generalny Wiktor Pszonka, który zbiegł ukraińskiemu wojsku z Doniecka, nabył luksusowy apartament w dzielnicy City w Moskwie i otrzymał rosyjski paszport. Nie ma jednak dowodu na zakup nieruchomości, a dyrekcja Federalnej Służby Migracyjnej w Rosji odmawia komentarza na temat przyznania obywatelstwa Pszonce.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: