Władimir Putin jak Herkules. Rosja szykuje się na 62. urodziny rosyjskiego prezydenta

Święto "zielonego ludzika", bluzy z podobizną prezydenta, wystawa "12 osiągnięć Putina" - tak Rosjanie szykują się do 7 października, czyli 62. urodzin Władimira Putina.

"Po raz pierwszy od 15 lat prezydent Rosji Władimir Putin bierze urlop z okazji urodzin" - pisze rosyjski portal Vesti.ru . Pojedzie na Syberię, w tajgę. - To miejsce oddalone od najbliższego domostwa o 300-400 kilometrów - mówi rzecznik prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow rosyjskiej agencji Interfax . Według rzecznika Putin nie zatrzyma się pod dachem, skoro najbliższy dom będzie oddalony o paręset kilometrów. Nikt też nie będzie go oprowadzał. Będzie sam na sam z przyrodą.

Pieskow dodał również, że w poprzednich latach Putin w swoje urodziny pracował. Dzień miał zwykle wypełniony oficjalnymi i roboczymi spotkaniami. Na przykład w zeszłym roku przebywał na wyspie Bali, gdzie uczestniczył w szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku. W tym roku Pieskow zaznaczył, że "jego grafik będzie niezwykle napięty. Plan wypełniony podróżami i przelotami właściwie na całą dobę".

12 prac Herkulesa

Tymczasem w Moskwie organizacja "Sieć sympatyków Władimira Putina" chce otworzyć wystawę "12 osiągnięć Putina", o czym poinformowała na swoim profilu na Facebooku . Według organizatorów wystawy osiągnięcia rosyjskiego prezydenta nie ustępują dwunastu pracom Herkulesa. Portal Gazeta.ru wypunktowuje te podobieństwa:

Zabicie lwa nemejskiego - walka z terroryzmem

Zabicie Hydry lernejskiej - odpowiedź na sankcje

Schwytanie łani kerynejskiej - zatrzymanie bombardowań w Syrii

Schwytanie dzika erymantejskiego - olimpiada w Soczi

Oczyszczenie stajni Augiasza - likwidacja oligarchii

Przepędzenie ptaków stymfalijskich - walka z korupcją

Schwytanie byka kreteńskiego - Krym

Schwytanie klaczy Diomedesa - kontrakt na "Mistral"

Zdobycie pasa Hipolity - Gazociąg Południowy

Uprowadzenie trzody Geriona - kontrakt na gaz z Chin

Przyniesienie złotych jabłek z ogrodu Hesperyd - poparcie "mińskiego pokoju" na Ukrainie

Sprowadzenie Cerbera z Hadesu - walka z USA

Post użytkownika ???? ??????????? ????????? ?????? .

Putin na bluzach i koszulkach

Rusza też prezentacja nowej marki odzieżowej "Ojczyzna", która zaprezentuje swoje bluzy z podobiznami prezydenta grającego w hokej, łowiącego ryby czy bawiącego się z tygrysem amurskim.

- Dzień prezentacji nie był wybrany przypadkowo. Do kolekcji użyliśmy wizerunku Władimira Władimirowicza Putina, którego chcemy wspólnie z naszymi projektantami pozdrowić z okazji urodzin, dedykować kolekcję jemu i naszej ojczyźnie - mówi pomysłodawca projektu na łamach rosyjskiego portalu RT .

Dzień "zielonych ludzików"

W rosyjskim kalendarzu pojawi się też nowe święto: "Dzień uprzejmych ludzi". "Uprzejmymi ludźmi" w rosyjskiej propagandzie nazywani są rosyjscy żołnierze w mundurach bez odznaczeń, którzy ochraniali operację przejęcia Półwyspu Krymskiego przez prorosyjskie siły, o czym już pisaliśmy .

Inicjatorem projektu jest deputowany Dumy Państwowej Igor Zotow - polityk partii Sprawiedliwa Rosja. "Ministerstwo obrony RF wspiera ideę ustanowienia 7 października nowego dnia pamięci - poświęconego ludziom z wojennym wyposażeniem bez znaków rozpoznawczych, którzy zapewniali bezpieczeństwo i porządek w czasie przeprowadzenia referendum na Krymie" - napisał rosyjski dziennik "Izwiestia". . "7 października, dzień urodzin Władimira Putina - idealna data "Dnia Uprzejmego Człowieka", gdyż będzie w pełni poświęcony męstwu rosyjskiego człowieka i prawdzie, którą nosi" - dodał deputowany w rozmowie z "Izwiestiami".

Jedna z najodważniejszych książek, jakie napisano o Putinie. Sprawdź >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: