Tajlandia: dwie osoby przyznały się do zabójstwa brytyjskich turystów na plaży w Ko Tao [WIDEO]

Dwóch Birmańczyków przyznało się do zabójstwa pary brytyjskich turystów, których ciała znaleziono 15 września na plaży w Tajlandii - donosi ?The Independent?. Oskarżeni mężczyźni i policja wzięli dziś udział w rekonstrukcji morderstwa, której przyglądały się dziesiątki zgromadzonych na plaży miejscowych.

Ciała zamordowanych turystów znaleziono na plaży na tajlandzkiej wyspie Ko Tao 15 września. Nieopodal zwłok leżały zakrwawiona motyka i drewniany kij, które posłużyły za narzędzia zbrodni. To właśnie z uwagi na brutalność zabójstwa o śmierci brytyjskich studentów pisały media na całym świecie.

Teraz miejscowa policja poinformowała, że do morderstwa przyznało się dwóch birmańskich imigrantów. Śledczy ustalili też, że ślady DNA pobrane od podejrzanych pasują do tych pozostawionych na miejscu przestępstwa - opisuje "The Independent".

Rekonstrukcji przyglądały się dziesiątki gapiów

Birmańczycy wzięli dziś udział w przeprowadzonej przez policję rekonstrukcji zdarzeń z nocy 15 września. Saw i Win - jak nazywają się mężczyźni - na oczach zgromadzonych gapiów odtwarzali to, co wydarzyło się na plaży. Dla ochrony przed pociskami, które mogły polecieć w ich stronę ze zgromadzonego tłumu, oskarżeni musieli założyć kaski i kamizelki kuloodporne.

 

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o: