Korwin-Mikke już nie taki straszny? Razem z Frontem Narodowym tworzy europartię

Kongres Nowej Prawicy nawiązał porozumienie z francuskim Frontem Narodowym. Ugrupowania wspólnie stworzą międzynarodową partię - pisze ?Rzeczpospolita?.

- Złożyliśmy dokumenty, ale nie komentuję tego, dopóki nie mam potwierdzenia na piśmie - powiedział Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z " Rzeczpospolitą ". Do tej pory skrajnie prawicowi Francuzi nie chcieli współpracować z KNP. Odstraszał ich słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi lider tej partii.

W efekcie członkowie zarówno Frontu Narodowego, jak i Kongresu Nowej Prawicy zostali niezależnymi eurodeputowanymi. Ostatecznie postanowili nawiązać współpracę licząc, że jako ugrupowanie otrzymają więcej przywilejów i środków finansowych. Jednak do stworzenia partii międzynarodowej nie wystarczą partie z dwóch państw. Z tego powodu w nowym ugrupowaniu znajdą się też m.in. Austriacy i Czesi z Partii Libertariańsko-Wolnościowej - pisze "Rz".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o: