Skarbnik PO trafił do izby wytrzeźwień. Składa rezygnację z funkcji

Skarbnik PO Łukasz Pawełek poinformował, że zrezygnuje zarówno z funkcji skarbnika, jak również pełnomocnika finansowego PO w wyborach samorządowych. Wcześniej media doniosły, że Pawełek trafił w nocy do izby wytrzeźwień. Był kompletnie pijany.

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami mediów na mój temat oświadczam, że złożę rezygnację z funkcji skarbnika PO RP i Pełnomocnika Finansowego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP" - napisał Pawełek w oświadczeniu. Jak poinformował portal internetowy fakt.pl w nocy patrol stołecznej straży miejskiej zabrał Pawełka z Alej Ujazdowskich, z okolic ambasady USA, i zawiózł go do izby wytrzeźwień przy ulicy Kolskiej.

Pawełek jest skarbnikiem Platformy od października 2010 r. W kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 2011 r. był pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego PO. Z wykształcenia prawnik, z PO związany jest od początku jej istnienia - czytamy na stronie internetowej partii.

Wkrótce partia ma wydać w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o: