"Za moim zwolnieniem stoją środowiska związane z "Wyborczą" i TVN". Królikowski żali się w "Gościu Niedzielnym"

Wiceminister sprawiedliwości w resorcie kierowanym przez Cezarego Grabarczyka nie znalazł miejsca. Rozczarowany utratą posady Michał Królikowski uważa, że przyczyną zwolnienia była "tożsamość katolika".

- Z całą pewnością tożsamość katolika, która jest obecna w moim życiu, stała się punktem zaczepienia krytyki, jaka mnie spotkała w trakcie pełnienia funkcji wiceministra [sprawiedliwości - red.]. W jakiejś mierze czuję się po prostu dyskryminowany z powodu tego, że jestem katolikiem - mówi w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" Michał Królikowski .

Cezary Grabarczyk, nowy szef resortu sprawiedliwości, podziękował mu za współpracę.

Kontrowersyjny wiceminister wielokrotnie demonstrował swoje przekonania religijne. Królikowski jest ekspertem Konferencji Episkopatu ds. Bioetycznych. Twardo przeciwstawia się aborcji i in vitro. Mówi się, że to właśnie Królikowski jako pierwszy wskazywał na zagrożenia związane z gender. Wiceminister jest oblatem benedyktyńskim, czyli świeckim zakonnikiem. Nie wypiera się także nieformalnych związków z Opus Dei.

Dziennikarz pyta, Królikowski odpowiada

- Żądania środowisk lewicowych, aby cię zwolnić, były formułowane przez cały okres, gdy pełniłeś funkcję wiceministra sprawiedliwości. Minister Grabarczyk im uległ? - pyta dziennikarz "Gościa".

- Wiem, że prowadzone były rozmowy polityczne związane z akceptacją tego rządu przez niektóre środowiska. Ich efektem było zwolnienie ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego i mnie. Informację o tych rozmowach ujawnił nam jeden z posłów Twojego Ruchu, wskazując na środowiska osób sympatyzujących z "Gazetą Wyborczą" czy TVN - mówi tygodnikowi były wiceminister.

Opowiada również dowcip: "Jak wygląda współczesny ciemnogród? Jest młody, wykształcony, mówi kilkoma językami, jest kompetentny, fachowy i świetnie porusza się w Unii Europejskiej".

Więcej o dyskryminacji polityków i planach na przyszłość przeczytać można w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" .

Zobacz wideo
Więcej o: