Niesiołowski został odznaczony złotym Krzyżem Bundeswehry. Internauci: Właściwie za co?

"Stefan Niesiołowski, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony, został odznaczony złotym Krzyżem Honorowym Bundeswehry" - napisała na swojej stronie Ambasada Niemiec w Warszawie. "Czym on się zasłużył?" - zastanawiają się internauci.

Bundeswehra nadaje krzyż żołnierzom swoim i innych państw, ale także cywilom. Nagradza nim za czyny waleczności, zasługi, a także długoletnią wzorową służbę wojskową. We wtorek do grona odznaczonych dołączył polski poseł Stefan Niesiołowski.

Za wybitne zasługi

"Został on uhonorowany za wybitne zasługi dla porozumienia polsko-niemieckiego. Jako przewodniczący sejmowej Komisji Obrony dał nowy impuls w stosunkach dwustronnych i promował je przez wiele lat z osobistym zaangażowaniem" - wyjaśnia ambasada na swojej stronie internetowej.

Odznaczenie dla Niesiołowskiego było, jak widać, nie lada szokiem dla internautów, którzy zaczęli zastanawiać się, czym właściwie zasłużył sobie na taki zaszczyt:

O całym wydarzeniu poinformował też na swoim Twitterze Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu. Nie ironizował jednak, a po prostu pogratulował Niesiołowskiemu:

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Lubisz aplikację Gazeta.pl LIVE? Zagłosuj na nas!

Więcej o: