"Uznana prawniczka Amal Alamuddin poślubiła aktora". Dlaczego w tytułach pisze się tylko o ślubie Clooneya

"George Clooney się ożenił", "Clooney poślubił prawniczkę", "Clooney już oficjalnie jest mężem" - to tylko niektóre tytuły artykułów na temat ślubu znanego aktora z prawniczką Amal Alamuddin. Można jednak inaczej...

Serwis "The Businesswoman in Media" poszedł pod prąd tym wszystkim tytułom i swój artykuł o ślubie Alamuddin i Clooneya zatytułował przewrotnie: "Uznana na świecie prawniczka Amal Alamuddin poślubiła aktora". Zamiast skupiać się na Clooneyu, strona przedstawia sylwetkę Alamuddin. A jest co przedstawiać.

Uznana na świecie prawniczka...

Alamuddin ukończyła prawo na Oksfordzie oraz na Uniwersytecie Nowojorskim. W swojej karierze reprezentowała takie osoby, jak Julię Tymoszenko czy Juliana Assange'a, zasiada także w kilku komisjach ONZ-u. W sierpniu została wybrana do zasiadania w trzyosobowej komisji, która ma na celu badanie, czy nie doszło do złamania prawa międzynarodowego podczas konfliktu w Gazie. Odmówiła jednak w niej pracy.

W swoich licznych publikacjach z zakresu prawa międzynarodowego Alamuddin porusza takie tematy, jak zbrodnie wojenne na Bliskim Wschodzie, zagadnienia dotyczące sprawiedliwych procesów, czy funkcjonowanie Międzynarodowego Trybunału Karnego.

...poślubiła aktora

W pełni uzasadnione może być więc stwierdzenie serwisu "The Businesswoman in Media", że Alamuddin "poszła wbrew trendom panującym w jej środowisku i poślubiła... aktora". Serwis wyraża nadzieję, że aktor nie będzie hamulcowym dla kariery Alamuddin.

"Uważamy, że temu Clooneyowi naprawdę trafiła się niezła partia" - podsumowuje serwis.

Więcej o: