Szydło: To pudrowanie sprawy Ostachowicza i Wasiak. Skandal pozostaje, taka jest PO

- Skandal był i nawet, jeśli się go przypudruje, decyzje zapadły - powiedziała w TVP Info Beata Szydło z PiS, pytana o informacje TVN24, jakoby Maria Wasiak miała zrezygnować z odprawy z PKP, a Igor Ostachowicz miał zrezygnować z pracy w Orlenie. Zdaniem polityk PO zadba o swoich ludzi w inny sposób.

Maria Wasiak ma zwrócić 510 tys. zł odprawy z PKP, a Igor Ostachowicz zrezygnuje z intratnej posady w Orlenie - informuje nieoficjalnie TVN24 .

"Ostachowicz dostanie synekurę. Taka jest PO"

Beata Szydło, wiceprezes PiS, przekonywała w TVP Info, że odprawa dla minister i praca dla byłego współpracownika premiera to "skandal" i takim pozostanie mimo prób "pudrowania". - Skandal był i nawet, jeśli się go przypudruje, decyzje zapadły - stwierdziła

- Nawet jeśli dziś Ostachowicz nie trafi do Orlenu, trafi tam za jakiś czas albo otrzyma jakąś intratną synekurę. Taka jest PO - podkreśliła Szydło.

"PO o swoich dba"

Polityk pozostawała niewzruszona na uwagi dziennikarki TVP, która wskazywała, że polityczna korupcja właściwa jest wszystkim opcjom politycznym, a Jacek Kurski po zwycięstwie wyborczym PiS mówił, że "żaden członek jego ugrupowania nie powinien zaznawać niedostatków".

- Nie można całej sceny politycznej stawiać w jednym szeregu. To nie jest tak, że wszyscy mają takie skłonności. PO w trakcie swoich rządów udowodniła, że o swoich dba - podkreślała Szydło.

Więcej o: