Wyroki ws. zabójstwa byłej Miss Wenezueli. Trzech mężczyzn skazanych na kary pozbawienia wolności

Trzech mężczyzn oskarżonych o zamordowanie byłej Miss Wenezueli Moniki Spear i jej byłego męża Thomasa Berry'ego, zostało skazanych przez sąd w Wenezueli na kary co najmniej 24 lat pozbawienia wolności.

Była Miss Wenezueli i jej mąż zostali zamordowani na początku stycznia tego roku. 29-letnia Monica Spear i jej były mąż, 39-letni Brytyjczyk Thomas Berry, spędzali z dzieckiem wakacje w Caracas.

Cała trójka wracała do domu, gdy na ich samochód napadło pięciu mężczyzn. Napastnicy zastrzelili dwoje pasażerów. 5-letnia córka pary została postrzelona w nogę, ale przeżyła.

Wyrok wydał dziś sąd w Walencji, niedaleko miejscowości, gdzie doszło do zbrodni. Prokurator generalny oświadczył, że trzech mężczyzn przyznało się do udziału w zabójstwie. 19-letni Jean Carlos Colina został skazany na 26 lat pozbawienia wolności, 18-letni Jose Ferreira Herrera i 21-letni Nelfrend Jimenez Alvarez - na 24 lata. Nadal toczy się postępowanie w sprawie czterech innych mężczyzn, jednej kobiety i dwóch nastolatków związanych z zabójstwem.

Monica Spear zdobyła w 2004 r. tytuł Miss Wenezueli. Była też gwiazdą oper mydlanych kręconych dla amerykańskiej stacji Telemundo.

Według najnowszych danych ONZ Wenezuela jest drugim najniebezpieczniejszym krajem na świecie. Wyprzedza ją tylko Honduras.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: