Wizerunkowa wpadka Obamy. "Najbardziej absurdalne nagranie prezydenta USA" [ZOBACZ]

Barack Obama słynie z wypracowanego wizerunku. Każdemu jednak zdarzają się wpadki, której i on się nie uchronił. Jego reakcja na salut żołnierzy podczas wychodzenia z helikoptera jest zaskakująca - prezydent odpowiedział im od niechcenia, jakby ich lekceważąc. O sprawie pisze "The Telegraph".

Na oficjalnym Instagramie Białego Domu ukazał się krótki film, który już został okrzyknięty przez partię republikańską, opozycjonistów amerykańskiego prezydenta, "najbardziej absurdalnym nagraniem z Obamą w roli głównej w historii" - pisze "The Telegraph" .

Bush salutował z psem na rękach

Obama, wychodząc z helikoptera, niefrasobliwie odpowiedział na salut żołnierzy marines. Ręką, w której trzymał kubek z herbatą, od niechcenia im odsalutował.

"The Telegraph" przypomina jednak, że nie tylko obecny amerykański prezydent ma problemy z salutowaniem. W podobnej sytuacji znalazł się swego czasu jego poprzednik George W. Bush, który odpowiedział żołnierzom na salut, trzymając na rękach swojego psa. Przypominając to zdarzenie, brytyjski portal nazywa komentarze republikanów pod adresem Obamy "burzą w szklance wody".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: