Ziemkiewicz usprawiedliwia gwałt? Oburzające wyznania na Twitterze

"Kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech pierwszy rzuci kamień" - tak na Twitterze pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz skomentował artykuł o zakonniku, który wykorzystał seksualnie pijaną i nieprzytomną dziewczynę. "To ma być przyznanie się do gwałtu?" - pytają internauci.

Wczoraj Gazeta.pl pisała o sprawie zakonnika z Gdańska, który został wyrzucony z klasztoru Dominikanów za łamanie wielu ślubów i zasad, w tym seks z kobietą. Ostatnia sytuacja postawiła go również przed sądem, ponieważ dziewczyna oskarżyła zakonnika o wykorzystanie jej seksualnie, gdy ta była pijana i nieprzytomna. Publicysta Rafał A. Ziemkiewicz podzielił się na Twitterze refleksją na ten temat. Stwierdził: "No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech rzuci pierwszy kamień... Ale jak zakonnik to kara konieczna".

Wypowiedź wywołała oburzenie internautów, którzy zauważyli, że Ziemkiewicz nie rozumie różnicy pomiędzy zgodą na stosunek seksualny pod wpływem alkoholu, a wykorzystaniem osoby, która nie jest w stanie o sobie decydować lub - jak w przypadku zakonnika - odmawia zbliżenia.

Oto niektóre reakcje:

"Czy święto***liwy @R_A_Ziemkiewicz przyznał się w ten sposób do wykorzystania nietrzeźwej? Ja rzucam kamień, bo gwałt mnie nie kręci... Sorry"

"To ma być przyznanie się do gwałtu? A może myśli nowoczesnego endeka?"

"Kolejna szczera i głęboka refleksja. W stylu "że zawsze się troszeczkę gwałci"" - napisała dziennikarka Eva Ivanova.

"Przepiękna parafraza Słowa Bożego, godna człowieka na poziomie, nie ma co".

"Chwalić się gwałtem... czyżby RAZ był i debilem, i gwałcicielem?".

Ziemkiewicz postanowił nie pozostawić tych reakcji bez odpowiedzi. Zdecydował się więc dać internautom do myślenia: "Pytanie do oburzonych tłitem o wykorzystaniu nietrzeźwej kobiety. A jak facet rano trzeźwieje obok kaszalota też ma prawo skarżyć ją o gwałt?"

Nie zabrakło jednak osób, które postanowiły przyznać usprawiedliwiającemu gwałt publicyście rację, pisząc na przykład, że ma on "spoko podejście do życia".

Po tych słowach Ziemkiewicz powinien pobiec do lasu, okopać się runem i leżeć tam do wiosny [BLOG]

Więcej o: