33 proc. byłych uczestników programu ma partnera z innego państwa, a 27 proc. absolwentów pozostaje w wieloletnich związkach z osobami poznanymi na stypendium. Właśnie na tej podstawie KE szacuje, że program Erasmus "przyniósł" milion dzieci - podaje TVP Info .
Według Komisji Europejskiej można mówić o czymś na kształt europejskiego wyżu demograficznego. - Program daje wiele pozytywnych skutków. To ogromna zachęta dla młodych ludzi, by wyjeżdżać za granicę i otworzyć się na wszystkie możliwości, jakie istnieją - mówi Pia Ahrenkilde Hansen, rzeczniczka KE, podkreślając, że uczestnicy wymiany studenckiej znacznie lepiej odnajdują się na rynku pracy niż ci, którzy z programu nie korzystali.
Erasmus to działający od 1987 roku program wyjazdów zagranicznych do państw europejskich studentów i pracowników naukowych. Dzięki stypendium mogą semestr lub rok spędzić na nauce poza macierzystą uczelnią. Polacy mogą korzystać z programu od 1998 roku. Do końca 2012 roku z Erasmusa skorzystało 123 356 Polaków.
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!