"Rz": Abp Hoser wypowiedział wojnę homoseksualistom i pedofilom w sutannach

Biskup warszawsko-praski zawiesił księdza homoseksulaistę podejrzanego o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Abp Henryk Hoser podobną decyzję podjął w lipcu w sprawie księdza, który miał romans z gejem z Ukrainy. Ta sprawa zakończyła się karą suspensy.

"Arcybiskup Henryk Hoser wypowiedział wojnę homoseksualistom i pedofilom w sutannach" - informuje "Rzeczpospolita". Biskup warszawsko-praski podjął jak na razie decyzję w dwóch sprawach. "kilka dni temu zawiesił w czynnościach ks. K., znanego i cenionego proboszcza, któremu zarzucono wykorzystywanie seksualne nieletnich oraz czyny homoseksualne". Jak informuje gazeta, zarzuty dotyczące molestowania zgodnie z polskim prawem przedawniły się.

W lipcu zawieszono księdza J., który miał romans z gejem z Ukrainy. Jak mówi w rozmowie z "Rz" rzecznik kurii Mateusz Dzieduszycki, postępowanie w tej sprawie jest już zakończone. Ksiądz został ukarany suspensą.

Ciągle trwa postępowanie w sprawie księdza K., który jest ekspertem jednej z komisji episkopatu i wykładowcą w seminarium.

Według informuje "Rzeczpospolitej" kuria podjęła działania po tym, jak księdza przyłapano w Rzymie na "niestosownym zachowaniu". Zdaniem rozmówców gazety, którzy chcą zachować anonimowości, sprawy księży są ze sobą powiązane.

Rzecznik kurii zapewnił, że priorytetem dla arcybiskupa Hosera jest z jednej strony zapobieżenie możliwości skrzywdzenia kogokolwiek przez osobę podejrzewaną, a z drugiej "determinacja w pełnym wyjaśnieniu sprawy na gruncie prawa państwowego i kościelnego".

>>>Przeczytaj książkę "Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią"<<<

Więcej o: