Schetyna szefem MSZ? Informator Wyborczej.pl: Autorem tego pomysłu jest Tusk

Grzegorz Schetyna może zostać ministrem spraw zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz - pisze Wyborcza.pl. Źródłem informacji jest polityk z władz Platformy Obywatelskiej. Według tego informatora jednym z autorów pomysłu powrotu Schetyny do rządu jest sam Donald Tusk.

Koncepcja zastąpienia Radosława Sikorskiego - który ma zostać marszałkiem Sejmu - Grzegorzem Schetyną miała powstać w środę 17 września na spotkaniu Kopacz - Tusk. Według informatora Wyborczej.pl jednym z jej autorów jest właśnie odchodzący premier .

Rządowa giełda nazwisk

Jak pisze Wyborcza.pl, nazwisko Schetyny pojawiło się na rządowej giełdzie, gdy okazało się, że przejęcia ministerialnej schedy po Sikorskim odmówił były ambasador RP w USA Jerzy Koźmiński, a kandydaturze Jacka Rostowskiego przeciwny jest Pałac Prezydencki. Bronisław Komorowski otwarcie stwierdził w Radiu TOK FM, że były wicepremier nie ma odpowiednich kwalifikacji.

Wiadomo za to, że prezydent chciał, by w nowym rządowym układzie do gry wrócił Schetyna, obecnie szef sejmowej komisji spraw zagranicznych. Sam polityk jeszcze dziś rano w TVN24 przyznał, że wymienił SMS-y z Ewą Kopacz. Informator Wyborczej.pl twierdzi, że było w nich pytanie od przyszłej premier, czy Schetyna jest gotów na powrót w rządowe ławy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: