Niezależna.pl: Kandydatem PiS na prezydenta będzie Andrzej Duda

"Na chwilę obecną Duda to murowany kandydat Kaczyńskiego" - cytuje jednego ze swoich informatorów portal Niezależna.pl. Sam Duda zaprzecza, nazywając pogłoski o przymiarkach jego osoby na najwyższe stanowisko w państwie "plotką dziennikarską". I dodaje, że decyzja w sprawie kandydata na prezydenta zapadnie w PiS zapewne dopiero w 2015 r.

Niezależna.pl pisze , że Jarosław Kaczyński nie wiedział o pomyśle wewnątrzpartyjnych prawyborów kandydata na prezydenta. Gdy zaś już się o nim dowiedział, okazało się, że ma swojego faworyta - Andrzeja Dudę.

Na razie nie wiadomo, czy oznacza to, że prawyborów w PiS nie będzie, czy też przeciwnie - odbędą się, ale prezes da jasny sygnał, kogo chciałby widzieć jako ich zwycięzcę. Sam europoseł Duda tonuje nastroje, twierdząc, że jego nazwisko w kontekście prezydentury to "dziennikarska plotka", i dodaje, że swojego kandydata PiS najpewniej wyłoni dopiero w przyszłym roku.

Niezależna.pl, powołując się na swoje źródła, podkreśla jednak dwie kluczowe kwestie: po pierwsze, że w sprawie Dudy miało się odbyć już przynajmniej jedno spotkanie wierchuszki Prawa i Sprawiedliwości, a po drugie zaś - że Jarosław Kaczyński zaczął na poważnie rozpatrywać kandydaturę europosła właśnie po tym, jak w PiS zaczęło być głośno o potencjalnych prawyborach.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: